اخبار برگزیده

ضرورت تزریق واکسیناسیون بر علیه بیماری پاستورولوزیس در دام های ابرکوه

Normal 0 false false false ENUS XNONE FA

مسئول شبکه دامپزشکی ابرکوه گفت: واکسیناسیون بر علیه بیماری پاستورولوزیس در دام ها در فصل بهار و پاییز ضروری می باشد.

 

دکتر علی فاتحی نیا مسئول شبکه دامپزشکی ابرکوه اظهار کرد: ابرکوه به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود و قرار گرفتن در مسیر استان های فارس و اصفهان به عنوان یکی از معابر حمل و نقل و کوچ دام ها می باشد. باید توجه داشت که عدم هماهنگی عشایر استان های مختلف برای عبور از این شهرستان می تواند زمینه ساز شیوع بیماری های واگیر و مشترک مانند تب برفکی، تب مالت،  پاستورولوزیس و... شود.

وی افزود:  به همین منظور شبکه دامپزشکی ابرکوه تمام تلاش خود را به کار می بندد تا با انجام هماهنگی های لازم از  بی برنامه گی در کوچ دام ها جلوگیری به عمل آورد.

فاتحی نیا تصریح کرد: پاستورولوزیس یک بیماری عفونی واگیر دار است که در جمعیت اغلب به صورت سپتی سمی و در جمعیت و بز عمدتا به صورت پنومونی بروز می نماید.

به گزارش قدس آنلاین، این مسئول خاطرنشان ساخت: تغییرات آب و هوا، خشکسالی، استرس، حمل و نقل دام و پشم چینی بدون رعایت اصول بهداشتی، از عوامل مستعد کننده بروز این بیماری به شمار می رود.

فاتحی نیا افزود: به دامداران توصیه می شود در جهت پیشگیری و کنترل این بیماری، استرس را در دام به حداقل رسانده و در فصل بهار و پاییزقبل از بارندگی واکسیناسیون با واکسن پاستورولوزیس را در گله خود به اجرا در آورند.


لینک خبر : خبرگزاری مهر ،  سرو ابرکوهضرورت تزریق واکسیناسیون بر علیه بیماری پاستورولوزیس در دام های ابرکوه

ضرورت تزریق واکسیناسیون بر علیه بیماری پاستورولوزیس در دام های ابرکوه

ضرورت تزریق واکسیناسیون بر علیه بیماری پاستورولوزیس در دام های ابرکوه

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها